Verkopen jullie ook chips? Vraagt een Mama die op zoek is naar een traktatie voor haar kinderen in de herfstvakantie.

Verschillende smaken chips

Verkopen jullie ook chips? Vraagt een Mama die op zoek is naar een traktatie voor haar kinderen in de herfstvakantie.

Het officiële antwoord luidt natuurlijk (nog) nee. Maar eigenlijk is dat niet helemaal waar want we verkopen immers aardappelen. Het is misschien geen snelle snack want het is een beetje werk maar onmogelijk is het zeker niet.

Sterker nog op deze manier verkopen we zelfs vele smaken chips afhankelijk van het seizoen. Wat denk je bijvoorbeeld van yakon chips? Of allerlei knollen en groenten door elkaar? Samen Chippies maken is een super leuke en natuurlijk lekkere bezigheid op een herfstige middag.

Deze home made healthy chips kan je op verschillende manieren bereiden bijvoorbeeld in de oven, airfryer, voedseldroger of frituren. Een andere handig hulpmiddel is een mandoline maar zelf snijden kan natuurlijk ook.

Ingrediënten:

* Yakon
* Pastinaak
* Regenboog worteltjes
* Bataat
* Olijfolie
* Grof zeezout

Werkwijze:

* Verwarm de oven voor op 180 graden.
* Was de knollen en groenten en schil ze indien nodig.
* Snijd deze in zo dun mogelijke plakjes.
* Leg de plakjes op een bakplaat en dep ze droog.
* Smeer de plakjes licht in met een beetje olijfolie.
* Bak de chips in het midden van de oven voor ongeveer 20 tot 25 minuutjes knapperig. Check tussendoor regelmatig hoe hard het gaat. Gaan de randjes te hard? Leg er dan een vel bakpapier overheen.
* Doe de chippies in een grote kom en schud ze om met wat zeezout.

Serveer direct, lekker ite!